Fenerbahçe Nasıl Şampiyon Olur?

By  |  0 Comments

– öncelikle bir yapı kuracaksın, özenle seçtiğin bu elemanları federasyonun içine yerleştirip onları çaktırmadan destekleyip federasyonda önemli yerlere getireceksin.

– hakem kurullarını ele geçirdiğin zaman süper lig hakemlerini de kendi yapının bünyesinden seçeceksin. kendi örgütünün hakemlerini hızla üst liglere yükselteceksin ki yapı daha da sağlamlaşsın.

– çirkef olmaya başlayacaksın, hakemlere baskı yapıyor gibi yapacaksın. iyi yönettiklerinde biz hakemlerimizin arkasındayız diyeceksin. arada 1-2 kez kötü yönetsinler ki anlaşılmasın. ligin ilk yarısında 1-2 kendi aleyhine bariz hatalar yaptıracaksın ki mağdur rolünü 2. yarı şampiyonluğa giderken güzel güzel oynayabilesin.

– bir tane ota boka ağlayan zengin yöneticin olacak. “biz emek veriyoruz”, “bu çocuklara yazık”, “yapmayın artık ya ne istiyorsunuz bizden” felan gibilşerinden arada sırada tv lere çıkıp ağlayacak. cebimizden futbolcuların maaşlarını veriyoruz felan diyecek. herkesle arasını iyi tutacak. iyi çocuk olmadan olmaz.

– kenarda rakip takımın taraftarı ile futbolcusu ile hatta rakip takımın hocası ile küfürleşebilecek birisi lazım. bunun için en itici futbolcularından birisini hocanın yanına koyacaksın. gerekirse gidip rakip futbolcunun boğazını sıkacak, hakemin anasına bacısına küfür edecek. işi bu olacak.

– eğer rakip takım çok güçlenmiş ise ona operasyon yapmak adına federasyon içinde bir yapı oluşturacaksın. gerekirse federasyondan habersiz bu belgeleri uefa ile paylaşacaksın. uefa yetkilileri ülkene geldiğinde onları istanbulda ağırlayacak ve rakibin hakkında en ufak iftiraları bile atmakta çekinmeyeceksin. uefa’ya karşı teknik ve dökümantasyon desteğini esirgemeyeceksin.

– taraftarları birleştirmek adına bir örgütlenme yapmalısın. bu örgütün lideri sedat peker’in adamlarından yada destekçilerinden birisi olmalı. sedat peker ile resimler fotoğraflar paylaşılarak dosta güven düşmana korku sağlanmalı. devletimizin yanındayız imajı her platformda sergilenmeli.

– tribünlerde asla asla hükümete ters gelecek hareketler yapılmamalı, taraftarlar efendi gibi oturmalı, hükümet düşerse tersi işler yapılabilir. kaliteli bir duruş değil zaman hangi duruşu gerektiriyorsa a o duruş sağlanmalı.

– futbolcuların sahada çirkef olmalı, herşeye itiraz etmeli, rakip takıma sert ve acımasız olmalı. bu mantaliteyi futbolcularına aşılamalısın.

– futbolcuların içinden bir yetkili seçmelisin. bu yetkili için arada sırada
– boş sözleşmeye imza attı.
– 2 yıldır para almadan oynuyor.
– takımın gerçek lideri gibi haberler yaptırıp bu futbolcunu desteklemelisin. ileride daha iyi yerlere getirebilmek için…

– devletin içindeki sevenlerine hediyeler, kombineler alarak devlet nezdinde de kendini sağlama almalısın.

– takımın gol yediğinde yada karşı takımın lehine giden bir oyun var ise ortada karşı takımın benchine saldıracaksın, kavga ediyormuş gibi küfürleşeceksin, onları dövmeye kalkacaksın, ortalığı galeyana yetireceksin ki maç konsantreleri yerle bir olsun.

– ortada 1-2 hakem hocası var içlerinden bir tanesine yakın olacaksın. bilgi akışı sağlayacaksın. ona zaman ayırıp onu değerli sıfatına sokacaksın ki nazın geçsin. ona şampiyonluğa giderken çok ihtiyacın olacak.

– futbolcu transfer ederken önce futbolcu ile anlaşacaksın. futbolcu ile oynadığı klübün arasını bozacaksın. futbolcuya medyaya zırt pırt ben fenerbahçede oynamak istiyorum anlaştım ama beni yollamıyorlar. bu klübü istemiyorum diye açıklamalar yaptıracaksın. klübü 10 istiyorsa 4 vereceksin. siz bilirsiniz diyeceksin. zorlamı oynatacaksınız bu oyuncuyu diyeceksin. futbolcuyu 4 milyona alacaksın. transfer etmek istediğin oyuncuların aklını bulandırmak ilk işin olacak. bu şekilde transfer maliyetlerini de düşüreceksin.

– devamı gelecek…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir