Dailymotion’a Sansür

By  |  0 Comments

Dailymotion’a Sansür

Dailymotion’a mahkemelerimiz tarafından erişim engellendi.

Geçen gün google’da tarkan

video diye arama yaptım,çıkan sonuçlarda Dailymotion’a tıkladım kapanmış.Alexa’ya göre global sırası 93 olan popüler video paylaşım portalı Dailymotion; T.C.Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 24.03.2009 tarih ve 2009/25 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır. Adana 9. Sulh Ceza Mahkemesi’nın 08.11.2013 tarihli 2013/2422 D. İş ve / sayılı karar gereğince Ttnet tarafından erişime kapatılmış.Sebebi bilinmiyor.
Eğer çok ziyaret ettiğiniz bir portalsa Open DND veya Google DNS ile siteye ulaşabilirsiniz.
dailymotion sans photo dailymotionsansuumlr_zps6bc09f5f.jpg
Erişimi engellemek yerine video kaldırılma yoluna gidilseydi, mesela Dailymotion ile iletişim kurulup durum anlatılsaydı muhtemelen istenmeyen video kaldırıldı gibime geliyor.Olayın içyüzü bilinmiyor.Ama tabii siteye erişimi engellemek daha kolay olduğu için bu yol seçilmiş olabilir.
Eğer neden kapatıldığı anlaşılırsa konuşulacak-yazılacak daha fazla konu olur elimizde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

??????? ?????? ??????? ?????? ??????? ?????? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ???? ??????? ?????? InfoTor.Net -  ??????? ?????????? ???????? ??? ??????????? ? ????????! Skaitliukas.eu - Nemokamas lankytojų skaitliukas Hier gehts zur Topliste Ga naar Frankrijk TopList uw mening telt!!!