Boyama Oyunları

By  |  0 Comments

Eğer bir kızınız varsa tanışmanız gereken oyun çeşididir BOYAMA OYUNLARI.

Televizyonlarda artık eskisi kadar çizgi film kuşağı, çocuk programları maalesef yok. Olanlarda uydudan onlarda yabancı dil gerektiriyor. Bilgisayardan açsak o tadı alamıyor, oyun oynamak istiyor.

Kızları olanlar bilir kız çocukları böyle ev boyasın, makyaj yapsın, kedi köpek boyasın bayılırlar. Ayrıca bu oyunlar hayal gübü geliştiri oyunlar. Ben bir psikolog arkadaşıma ipadde çocuğuma boyama oyunları oynatıyorum sen ne diyorsun zarar lı mıdır? diye sorduğumda hayır artık herkes bu oyunları çocuklarına oynatıyor ama bunları motive aracı olarak kullanabilirsin demişti.

Ödül vermek için kullanıyorum her derslerini bitirdikten sonra 1 saat  oyunlar adlı siteye girerek çocuğuma istediği oyunu açıyorum.

Birşeyi fark ettim, kızımın resim yapması çok değişti, daha güzel resimler yapar hale geldi. Sanırım o oyunun yan etkileri bunlar. Böyle yan etkiler çok iyi 🙂

Hayal gücü gelişti, hayvanları yada insanları resmetmesi çok olumlu oldu. Bu tarz boyama oyunları çocuğunuzun kişisel gelişimi için kesinlikle tavsiye ederim.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir