Bir erkekten kurtulmanın yolları

By  |  0 Comments

Kurtulmak istenen erkekleri normal olanlar ve musallat olanlar olarak ikiye ayırmakla başlayalım. Daha önce yazılmış olan yöntemler çoğunlukla eş, sevgili vs kadrosundaki normal erkekten kurtulmaya yoneliktir. Musallat olmuş bir erkekten kurtulmak isteyenlere bu yöntemler hic fayda vermez.

Easen ben henuz musallat olan bir erkekten yuzde yuz kurtulmanin yolunu bulamadım, sadece akla ilk gelen birkaç yöntemin bu musallat olan erkekler uzerindeki etkisinden bahsetmek istedim.

1. Tepkisizlik: Musallat olan bir erkek konusunda “hiç tepki vermeyeyim, cevap vermezsem umursamadığımı anlar rahatsiz etmeyi bırakır” düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Çünkü malesef bu erkeklerin zihin yapıları tepkisizliği ikrardan gelen sukuta bağlamakta ve “o da hoşlanıyor bu durumdan. aynen devam” seklinde düşünmektedir. Öyle ki bir zaman sonra “ama tepki vermedi, istemiyorum demedi” diye siz suçlu bile bulunabilirsiniz.

2. Yolunuzu değiştirmek: Burada kastettiğim, musallat olan erkeğin size musallat olduğu kanalı değistirmek, size ulaşmasıni önlemek. Bir telefon sapigindan bahsediyorsak bu telefon numaranizi değiştirmek olabilir. Eğer bu yöntem musallat olan erkeğin size ulasmasını kesin anlamda önluyorsa, yapın, yolunuzu değistirin. Eğer musallat olma hali büyük boyuttaysa ve kesin surette kurtulmak istiyorsanız “ama ben neden onun yuzunden hayatımda değişiklik yapıyorum?” demeyin. Daha geniş spektrumlu bir musallat olma vakasi soz konusuysa, siz bir kanali kapattikca o baska kanaldan size ulaşmanın bir yolunu bulacaktir.

3. Medeni bir sekilde istemiyorum demek: İnsan kimi zaman bu musallat olan erkeğin eğitimine, kulturune, sosyal statusune falan bakip yanilanarak “medeni bir sekilde, istemiyorum, lutfen beni rahat birak” dersem anlayacaktır gibi yanlış dusuncelere kapılabiliyor. malesef, musallat erkek lugatında nezaket ve medeniyet bulunmadığından, sizin bu beyanınızı naz yapmak, istemem yan cebime koy demek gibi algılayacaklar ve musallat olmaya devam edecektir. nitekim rahmetli barıs manco bile bir sarkısında soyle der “sen de biraz naz ediyorsun ama, sanki gözlerin kal der gibi gibi”

4. Hakaret ve küfür ile istemiyorum demek: Bu yöntem ile musallat olan erkek sizin “hayır” dediginizi idrak edebilmektedir. Ancak bunu kale almamayı seçebilir, ya da bu davranışınızı yine bir naz yapma haline ya da kendince baska bir sebebe bağlayabilir. Musallat olmuş erkeklerin bir seferde hakaret ve küfür ile reddedildiklerinde rahat bıraktıklari pek baki olmamistir. Ancak hakaret ve küfür dozunu tutarlı biçimde artirilarak, defalarca tekrarlanarak, net konusarak musallat olan erkekte “ben ne yapıyorum?” yüzleşmesi oluşturulabilirse vakalarin pek çoğu sizi rahat bırakır. Ancak bu noktaya gelene kadar adamın onurunu, gururunu, haysiyetini bayagi kırmak gerekir. kolay degil. özellikle ağır konuşmak tarzınız değilse, bu sizin açınızdan da yıpratıcı olacaktır. Ayrıca burada musallat olan erkek zeytinyağı gibi su ustune çıkıp, hakaret ettiginiz icin sizi suçlu çıkarabilir, hakkınızdada yasal işlem baslatabilir. Ölçülü ve dikkatli olmalısınız.

5. Yasal yollar: Fiziksel ve sözlü temasta enm yakın polis karakoluna giderek detaylı bilgi alabilir yada asliye ceza mahkemesine giderek gerekli bilgileri alıp şikayet dilekçesi doldurabilirsiniz.

Bütün bunlara ek olarak musallat olan erkekten bir süre kurtulsanız bile, tam onu unuttuğunuz ve biraz huzur buldugunuz anda cööö diyerek yeniden musallat olabilir. Bu biraz saplantı derecesine bağlı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir