http://youtu.be/73D_ZXpNcqw

Bir çocuğun KAHRAMANI olmak ister misin ???

By  |  1 Comment

Herkes sevdiğinin kahramanı olmak ister, her şey sevgiyle ilgili; peki siz birisinin kahramanı oldunuz mu?

İşin özü herkes sevdiği için kahraman gözükmek ister..
En güçlü en bilgili en şefkatli en anlayışlı gibi..
bir çocuk için düşünelim eminim ki çocukken babamız bize dünyanın en güçlü insanı annemiz dünyanın en güzel kadını gibi geliyordu..
Hep bir kahramanımız olurdu hayatımızda
sonra bizde bir kahraman olmak istedik birisi için..
Aslında hepsi sevgi için
Sevdiğimizin bizi daha çok sevmesini istediğimizden.. amaç bu
Peki siz sevdiğiniz biri için kahraman olmak istediniz mi? peki bunun için neler yaptınız?

Henuz kahraman olmak icin birsey yapmadıysanız ve kahraman olmak icin adım atmak istiyor , bu adıma nerede ve ne sekilde başlayacağını bilmiyorsan ” www.kanver.org.tr ” adresinden sana yakın şubeyi bulup 3 tup kan vererek kök hücre gönüllüsü olarak atabilir . Bir çocuğun ya da ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın DONÖR kahramanı olabilirsin .. Peki Donör nedir ? Nakil süreci nasıl olur ?

Kemik İliği naklinde , hastaya kök hücrelerini veren kişiye donör adı verilir.Bir kişinin donör olabilmesi için hastayla HLA uyumunun olması şarttır.

HLA antijenleri kalıtsal geçiş gösterir. Bir verici aranmasına genellikle hastanın kardeşlerinden başlanır, bunlar mümkünse anne-babaları aynı olan kardeşler olmalıdır. Bir kardeşin tam uygunluk gösterme şansı (anne ve babanızdan her ikinizin de aynı HLA antijenlerini almış olma olasılığı) yaklaşık 4’te 1’dir.

Bir kardeşten iyi bir uygunluk elde edilemezse, araştırmalar iyi bir uyum sağlama olasılığı düşük olan anne-baba, yarı kardeşler (ana veya babası bir kardeşler) ve teyze, hala, amca, dayı ya da kuzenler gibi uzak akrabalara doğru ilerletilir. (Artık eşler, akraba olmayan diğer kişilerden daha iyi birer verici adayı olarak görülmemektedir.) Hiçbir akraba uygun bulunmazsa, araştırma genel nüfusa doğru genişletilir.

Ne kadar uzak olasılık olarak görülse de bir yabancıdan da iyi bir uyum gösteren verici bulunabilir. Bu işleme yardımcı olabilmek için kemik iliği nakil kayıtları kullanılır. Bu kayıtlar, hastalar ve gönüllü vericiler arasında eşleştirme yapmaya yararlar. Yani diyecegim o ki sayın okuyucularım , ben gönüllü olurum ama kaç kat yabancıyım kimseyle iliğim uyuşmaz demeyin sakın ha.. Kim bilir belki size yıllarca ihtiyacı olan birileri varır.


Sevgi alanı da vereni de besleyen sihirli bir güçtür..
demiş yazar..

Işin en guzel kısmı ise sevgili okuyucularım , bilincli halkın icerisindeki gönüllü vatandaşlarımızın farkındalığıyla birlikte el ele vererek Dünya üzerindeki o sevgi ışığını yayabilmek ve daha çok kök hücre ihtiyacı olan insanlara el uzatabilmek . Bugün belki hayatının en güzel dönemini bir insanla bir cocukla veya bir yaşlı ile paylaşabilirsin. Hayallerini yarıda bırakan binlerce insana o zorlu süreçte hayallerini yakalaması icin güc verebilirsin kısacası bir insanın KAHRAMANI olabilirsin .Korkuyorsan da Unutma! Can değil , Kan veriyoruz..

“BIR INSANI SEVMEKLE BASLAR HERSEY.” . Insanı seven insanlığı sever, nefes almayı sever, yaşamayı , umut etmeyi sever . Sende bizimle olursan Hayat o zaman daha da güzel…

Vee sevgili okuyucularım…

Belki de Sensin ekibi olarak , bizler gönüllü arkadaşlarımızla beraber el ele verip sadece kan vermekle kalmayıp insanlara umut oluyoruz . Seni de en guzel anılarımızın içinde görmek istiyoruz.. www.belkidesensin.org
adresinden bize ulaşabilir bizi takip edebilir. VE CUMARTESI GÜNÜ SAAT 15 VE 18 ARASI CIHANGIR TATAVNA SAHNESINDE BIR ÇOCUĞUN KAHRAMANI OLMAK ISTER MİSİN? etkinliğimize katılabilir projelerimizde yer alabilirsiniz.

Veee yazıma son vermeden önce …

Sunay AKIN ve NEDIR? kanalının bizleri daha iyi anlayabilmeniz icin hazirladigi DONÖR nedir ?

Videosunu hemen alttaki linkten izleyebilirsiniz:)

http://youtu.be/73D_ZXpNcqw

Sevgiyle ve sağlıcakla kalın..

1 Comment

  1. Film izle

    07/09/2016 at 12:23 AM

    Sevgi herşeydir ancak aşırısı isyan ettirir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir