Beni bi geceliğine öldür n’olur

By  |  0 Comments

makas

Ben bu gece hayatımın belki de en zor, belki de hiç yazmaman gereken bir yazısını yazıyorum.
Bu gece kaybettiklerime, gidenlere, dönmeyenlere değil de iliklerine kadar ölmeyi dileyen bir adama yazıyorum..
Kelimelerin hepsi tek tek gözümün önünde ama ben cümle kuramıyorum.

”Tanrım ben ölmek için elimden geleni yaptım.içtim,aşık oldum,ihanet ettim,ağladım,uyuştum,uyuşturuldum…hadi gel bitirelim bu işi bu gece.” diyen bir adama çaresizce hayat diliyorum.

Sonra bana seslendi titreyen sesiyle,
Bana ”beni bu gece öldür” dedi.
”Beni bi geceliğine öldür noluur” dedi..

Düşünce haline dönüşüp beyin kıvrımlarımda dolaşan, damarlarıma hükmeden benliğiyle benden onu yok etmemi istedi. Bilmiyomuş gibi, tüm gecelerimi onunla sabaha çıkardığımı..

Oysa ben değil ruhuma, beynimin kıvrımlarına yerleştirmişken onu, benden onu öldürmemi istedi. Bedeninde değil de ruhunda varsa yarası iyileştirmek zordur o hasta adamı. Gözyaşların yüzüne değil, içine de değil, kadehine süzülmüşse zordur geleceğe kadeh kaldırmak. Güzel günlere içme umudumuzu çalmışlar bizim lan. Şimdi bakıyorum da, kime ne diyeyim? Haddim olmayarak insanlara akıl mı vereyim. ”Lütfen insanları bulduğunuz gibi bırakın.” ”Artık şu insanların canını yakmayın.” ”Bundan sonra uçan kuşun kanatlarını kırmayın.” mı diyeyim? İnanıyorum ki hepimiz, bazen tek bir sözle karşımızdaki insanı gömen kaliteli katilleriz. İnsanız çünkü biz, herkes kadarız işte..
Katilinin adını dilinden duymasam da gözlerine baktığımda orda göreceğim onun adını adam. Sana söz bir daha seni ölüm için yalvartmalarına izin vermeceğim.

Andım olsun, bir daha asla ”beni öldür” diyen bir başka adamı sevmeyeceğim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir