Babet’i seviyor musunuz?

By  |  0 Comments
ayakkabı

ayakkabı

babet gayet güzel ve kadınlara yakışan bir ayakkabı türüdür.
Ancak anlamadığım bir şey var, daha on beş yıl önce kadınların kabarık saçları ve iğrenç kıyafetlerinden, erkeklerin kazaklarını pantolonunun içine sokmasından beyaz çoraplarından daha mı az estetiktir, iğrençtir?
Şükür edin ey insanlar şükür…

Babet özellikle uzun boylu kadınların yurdum erkeklerinin yanında kazulet gibi durmasını engellemek için yaratılmış, çoğu sağlıksız ama oldukça kullanışlı bir çeşit ayakkabıdır.
Babet aynı zamanda sözlük erkeklerinin, kadınların giymeyi tercih ettiği ve haydi şimdi buna bok atıyoruz dedikleri ayakkabılardır. (evet, BLOG kızlarını da gördüm bok atarken.)
Topuklu ayakkabıdan daha çok çeşidi var artık bu ayakkabıların piyasada. Rahatı, güzeli, ucuzu, pahalısı, sporu, klasiği, rengârengi, karamsarı… Her türlü kıyafetin altına rahatlıkla ona uygun bir babet bulabiliyorsun artık.

Şimdi ben elimde bilgisayarla ve çanta la toplantıya gidicem, oradan oraya da bir sürü yere gitmem lazım. Topuklu ayakkabı giyip yaldır yaldır koşamıyorum. Spor ayakkabı desen zaten olmaz. Ne giyeyim lan? Neymiş çirkinmiş. Ya bırak Allahını seversen. Babet, ugg gibi tek tip bir ayakkabı değil ki bu kadar yerilsin. Ya sadece pazardaki babetleri görüp bok atıyorsunuz ya da babet ne bilmiyorsunuz.
Kışın ugg giymek yok, yağmur çizmesi yok, büyük çanta zaten kullanamıyoruz, yazın da babet giymek yok. Oldu canım başka?

Bi sakin yahu!

Kadınların güzel görünmek adına saçmalardan saçma seçmeleri izlediğim onca yıldan sonra ilk defa düzgün bir şey giydiklerini gördüğüm şey. İnce nefis ayaklı kadınlara zaten yakışıyor da Roberto Carlos ablalarımız için de bulunmaz bir fırsat. Giy-çık… O neydi öyle yahu daracık jean altına yirmi santimlik topuklu ayakkabılar… Onlar da öyle, güzel kızlara zaten yakışıyor da memleketim dâhilinde her kadın Kate Moss değil ki anasını satayım. Babet olmuyorsa sandalet giyin, değil mi yani? Kocaman göbeklerin altında o topuklular, iki uzun sırık üzerinde çuval taşıyan sirk elemanı gibi… Bir o yana bir bu yana* hatta Londra köprüsü yıkılıyor diyordum sık sık. Neyse babet geldi hoş geldi kurtardı herkesi…
Hatta en güzeli beyaz, yanlarında siyah çizgileri olan somoa ise onunla birinciliği paylaşır derim

Topuklu ayakkabı bugün eve bir daha asla dönemeyeceğimi düşündüren ayakkabı tarzı. Kendimi çaresiz hissetmeme sebep oldu. Evden birini mi arasam ayakkabı getirse, bir mağazaya girip mi alsam yoksa en temizi ayakkabıları çıkartıp çıplak ayakla mı yürüsem diye düşündüm. İçimi de bir yandan “bir daha yürüyemeyeceğim galiba” korkuları sardı.
Bir de bu ayakkabıyı her gün giyenler var ya onlara da helal olsun.  Ayrı bir yetenek… Am kaliteli bir cüzdan ile çok sexy oluyor..

 

 

Tags : ayakkabı, babet, sandalet, dolgu taban, bayan çanta, bayan ayakkabı, topuklu atakkabı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir